Objednávka - Diagnostický a statistický manuál duševních poruch

Vážená odborná verejnosť,

ako výhradný distribútor pre slovenský trh Vám ponúkam mimoriadnu knihu pre odborníkov. V Slovenskej republike je prístupná vôbec po prvý raz, preto si ju neváhajte zadovážiť!

Diagnostický a štatistický manuál duševných porúch (DSM) je kľúčovým klasifikačným systémom duševných porúch. Moderná história tohto systému sa začala písať pred viac ako 60 rokmi, prvý DSM vydala Americká psychiatrická asociácia v roku 1952. Desiatky rokov práce špičkových odborníkov, množstvo reflektovaných skúseností a široká diskusia prináša ucelený nástroj na diagnostiku v psychiatrii. Integrácia nových vedeckých poznatkov je prirodzenou súčasťou takejto významnej publikácie.

V porovnaní s predchádzajúcim DSM IV-R prináša nová verzia rozšírenie v množstve oblastí. Predovšetkým ide o vývojové, kulturálne a genderové aspekty duševných porúch. Manuál tiež sprístupňuje informácie o funkčných dôsledkoch jednotlivých porúch. Je vhodné taktiež zmieniť fakt, že DSM-5 je konceptuálne v súlade s Medzinárodnou klasifikáciou chorôb (ICD) Svetovej zdravotníckej organizácie, napriek tomu sa v poňatí niektorých porúch líši.

Príprava aktuálnej verzie trvala 12 rokov a je výsledkom práce stoviek profesionálov. Základným cieľom bolo zlepšiť využitie diagnostického manuálu v bežnej klinickej praxi. Český preklad DSM-5 sprístupňuje toto závažné dielo tiež našim odborníkom v oblasti duševného zdravia. Verím tiež, že prispeje k informovanej diskusii o zložitej téme diagnostiky duševných porúch.

PaedDr. Nadežda Čabiňaková
zástupkyňa vydavateľstva Portál na Slovensku

Informácie o titule

Autor:     kol. autorov
Podtitul:     Diagnostický a statistický manuál duševních poruch
Nakladateľstvo:     Portál
ISBN:     978-80-86471-52-5
Kód:     51103101
EAN:     9788086471525
Počet strán:     1088
Väzba:     Pevná
Rok vydania     2015
Cena     124,50 EURMeno a priezvisko*:  
Adresa pre doručenie*:  
Telefonický kontakt*:  
Emailová adresa*:  
Počet kusov*:   ks
Doprava*: 
Slovenská pošta - 5€
Polia označené * sú povinné
 
Nepovinné doplňujúce údaje len pre firmy:
Názov firmy:  
Fakturačná adresa:  
IČO:  
DIČ:  
IČ DPH:  

Záväzne si objednávam:
Diagnostický a statistický manuál duševních poruch - DSM-5

Doplňujúce informácie:


Kontrola: napíšte číslom výsledok sčítania: jeden + dva =